5 טיפים לגיוס הבית לאורח חיים בריא יותר:

 

מכירים את זה שאתם מנסים לסגל לעצמכם אורח חיים בריא יותר - אם זה שינויים בתזונה, ברוטינת הבוקר שלכם או בהרגלי הספורט , אתם מנסים יום ומצליחים יום נוסף אבל ביום השלישי הבן זוג או האח שם סדרה מטורפת בנטפליקס ועל הדרך הביא מלא נשנושים ?
בבת אחת נכנעתם לגירוי ולעצמכם וזה באמת מאוד קשה כשהסביבה שלכם מתנהלת מאוד שונה ממכם...
תחושת תסכול עמוקה מורגשת כשלכם אסור ולשאר מותר.
אז זה לא חייב להיות ככה !

מה אם אני אגיד לכם שהמושכות בידיים שלכם ולא רק שאתם לא חייבים להיכנע לתסכול ולפינוק המידי אלא שאתם גם יכולים לגייס את הקרובים שלכם לשינוי?

5 טיפים לגיוס הבית לאורח חיים בריא יותר:

1. מאוד קל להחליט עם עצמנו על שינוי באורח החיים שלנו ולהשאיר את הנושא לתהליך אישי וסודי אך לא כך חייב להיות הדבר.
שתפו את האנשים שחיים אתכם, הסבירו את הסיבות ואת היתרונות שיגיעו בעקבות השינוי . אל תכפו את התהליך שלכם על כולם, תנסו לסחוף אותם אתכם, סוכני השינוי הטובים ביותר הם אתם. אם הקרובים שלכם יראו כמה טוב לכם בעקבות השינוי הם ירצו גם כי מי לא רוצה להרגיש טוב עם עצמו בסופו של יום?

2. אורח חיים בריא לא קשור בשינוי תזונתי בלבד. ספורט הוא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. הציעו לקרובים שלכם לעשות פעילויות ספורטיביות משותפות כמו טיולים רגליים, טיולי אופניים ואפילו טיפוס על קירות כל אלה יכולים להיות פעילויות כיפיות ומהנות לסופי שבוע.

3.כפייה יכולה לגרום לאנטגוניזם - אל תוציאו בכוח ג'אנק מהבית ,
הכינו אותו בדרך יותר בריאה, למשל: צ'יפס - במקום לטגן בשמן עמוק תכניסו לתנור עם קצת שמן זית או חזה עוף ללא פירורי לחם יכולים להיות פתרון ממש טוב לשינוי הדרגתי.

4. במקום ללכת כל יומיים לאכול במסעדה הכניסו לעצמכם הרגל ללכת למסעדה רק באירועים משמחים כך אתם תכינו בבית את רוב הארוחות ותוכלו לשלוט על הכמויות והמצרכים ובנוסף ההתרגשות מלאכול במסעדה תגבר.

5. תבצעו שיחות שבועיות על מה השינוי מעורר בכם וכיצד אתם מרגישים מאז שהתחלתם, רתמו את הקרובים לשיחות שבהם גם הם ישתפו את התחושות שלהם מאז תחילת התהליך והאם גם בהם מתעורר רצון לעשות תהליך כזה.

זכרו שהדרגתיות זה שם המשחק, כבר בחרתם תוכנית והצבתם יעדים, מצוין. יש להטמיע את השינוי. ככל שהשינוי יהיה הדרגתי ופחות מורגש, כך תהיה פחות התנגדות אליו.